vasárnap, 30 április 2023 01:00

Plébániánk hirdetései - április 30.

Rate this item
(0 votes)

E HETI RENDÜNK

 

április 30, vasárnap

délelőtt templomunkban nincs szentmise!

9:30 Kossuth-téren pápai szentmise

18:00 szentmise

gyóntatás a szentmise alatt

 

Májusban az esti szentmisék után elimádkozzuk Lorettói litániát.

 

május 1, hétfő

18:00 szentmise

1, hétfő: Családos autós kirándulás a Gaja-szurdokhoz. Találkozó: autóval a 8:45 plébánia előtt vagy 10:30 Gaja-völgyi Tájcentrum parkolójában. 8,4 km-es, könnyű túra változatos látnivalókkal.

 

május 2, kedd

18:00 szentmise

 

május 3, szerda

18:00 szentmise

 

május 4, csütörtök

18:00 szentmise

 

május 5, elsőpéntek

de. betegek ellátása

13:30 altemplomi temetés

14:30 altemplomi temetés

15:30 altemplomi temetés

16:30 altemplomi temetés

18:00 szentmise, majd utána csendes szentségimádás 19-ig.

 

május 6, elsőszombat

14:00 nászmisés esküvő

18:00 szentmise

 

május 7, vasárnap

8:00 Pongrácz úton szentmise

10:00 szentmise

Templomunk éves szentségimádási napja, szentmise után imaóra.

18:00 szentmise

gyóntatás 17:30-tól és a szentmisék alatt


További eseményeink  

MÁJUS

 

19-21: Mariazelli zarándoklat.

Kérjük, akik még nem fizették be az  zarándoklat díjának EUR-os részét, szerdán vagy pénteken félfogadási időben hozzák el az irodába. Akik biztosítást kérnek, keressék Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.. Indulás tervek szerint pénteken 7 órakor.

25-29: Sörgyár utcai plébánia buszos zarándoklatot szervez a csíksomlyói búcsúba. Részletek miatt keressék az illetékes plébániát.

27, szombat Családos kirándulás

Találkozó: 8:50 plébánia előtt tömegközlekedéssel vagy 10:00-kor a Keresztúri-erdei tanösvény bejáratánál a parkolóban (1174 Régivám köz 12.). A tanösvény 5km hosszú, kényelmes, árnyas erdei séta, izgalmas második világháborús emlékekkel, titkos borostyán ösvénnyel és még sok érdekességgel.


Köszönjük, ha adója 1%-ával a Magyar Katolikus Egyházat, és a másik 1%-ával egyházközségünk Alapítványát, a Budapest X. kerületi Kőbányai Szent László Egyházközség Alapítványt (adószám: 19659664-1-43) támogatja. A nyilatkozat kitöltéséhez segédlet az alul található képen található.


A héten a következő szentekről emlékezik meg az Anyaszentegyház

Hétfő: Munkás Szent József. Az emléknapot XII. Pius pápa vezette be 1955-ben. József, a Boldogságos Szűz jegyese, a Megváltó nevelőapja kétkezi munkás volt, ezért tekintünk rá úgy, mint a munkások védőszentjére.

Emellett az ácsok, a favágók, az asztalosok, a kézművesek, a keresztény házasságok és családok, az üldözöttek és a jó halál, valamint a katolikus egyház patrónusa.

Mivel március 19. nagyböjtre esik és ez megakadályozza, hogy teljes fényével megünnepelhesse a liturgia az egész Egyház pártfogóját, azért van Húsvét után még egy ünnepe Szent Józsefnek.

 
   

Kedd: Szent Atanáz püspök, hitvalló és egyháztanító. 45 éven át Alexandria püspöke volt és ezalatt az igaz hit rendíthetetlen védelmezője volt Arius-szal szemben. A császár ezért ötször küldte száműzetésbe. Minden idők egyik legnagyobb hatású embere volt. Meghalt 373-ban, Alexandriában

   
Szerda: Szent Fülöp és Szent Jakab apostolok ünnepe. Fülöp Betszaidában született, előbb Keresztelő Szent János tanítványa volt, majd Krisztust követte. Jakab, az Úr unokatestvére, Alfeus fia, a jeruzsálemi egyházat kor-mányozta. Ő írta az egyik újszö-vetségi levelet. Kemény életet élt, és sok zsidót a hitre térített. 62-ben vértanúságot szenvedett. Ez tulajdonképpen a templomuk búcsúnapja Rómában, amelyet I. Pelagius pápa épített (556-61) és amelyben az ereklyéket is őrzik. Fülöpöt, mint 87 éves aggastyánt keresztre feszítették. Jakabot, mint 96 éves aggastyánt a templom erkélyéről ledobták és agyonütötték.
   
Csütörtök: Szent Flórián vértanú. Római százados, ki 40 keresztény katona védelmére kelt. Kínzása után malomkövet kötvén a nyakába az Enns folyóba dobták 304-ben. Hazánkban is népszerű szent, különösen a tűzvész és az árvíz ellen kérik segítségét.  

 

Read 433 times Last modified on vasárnap, 07 május 2023 06:20
Joomla Templates: by JoomlaShack