Plébániánk hirdetései - május 5.

Rate this item
(0 votes)

E HETI RENDÜNK

  

május 5, vasárnap, Anyák napja

8:00 szentmise a Pongrácz úton

10:00 szentmise

11:00 gyermekkeresztelés

18:00 szentmise

gyóntatás a szentmisék előtt és alatt.

 

május 6, hétfő

8:00 szentmise

 

május 7, kedd

8:00 szentmise

 

május 8, szerda

18:00 szentmise

 

május 9, csütörtök

18:00 szentmise

 

május 10, péntek

18:00 szentmise

 

május 11, szombat

18:00 szentmise, amelyen a Nagykórus énekel

 

május 12, vasárnap

10:00 szentmise

11:00 gyermekkeresztelés

18:00 szentmise

gyóntatás a szentmisék előtt és alatt


Május hónapban az esti szentmisék után a Lorettói-litániát imádkozzuk

 

Kérjük, hogy adójuk kétszer 1%-ának felajánlását tegyék meg az alábbi kedvezményezettek javára:

  • Magyar Katolikus Egyház (technikai szám: 0011)
  • Alapítványunk neve, mellyel plébániánkat közvetlenül tudja támogatni: Budapest X. kerületi Kőbányai Szent László Egyházközség Alapítvány (adószám: 19659664-1-43)

 

Isten éltesse mindazokat a testvéreinket, akik ezen a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat!


MÁJUS

12, Urunk mennybemenetele

19, Pünkösd

 

JÚNIUS

2, Úrnapja

 

AUGUSZTUS

16-20: Ráróspusztai családos táborhoz a jelentkezés az alábbi felületen található: https://forms.gle/wTTZP5eW5QYBVNDw5

QR kód az oldalhoz a 

26-30: plébániai napközis tábor az eddigi feltételekkel. Részleteket később közlünk.


A héten a következő szentekről emlékezik meg az Anyaszentegyház

Kedd: Boldog Gizella királyné.

980 körül született Regensburgban, a bajor hercegi családból. Testvérét, II. Henrik császárt is a szentek között tiszteljük. Szent Wolfgang püspök nevelte, majd a gandersheimi kolostorban tanult, és apácának készült. Amikor Géza fejedelem 996-ban fia, István számára feleségül kérte, igent mondott, és vállalkozott Istvánnal együtt a magyarság megtérítésének szolgálatára. Gyermekei közül Szent Imre érte meg a felnőttkort.

Veszprémben apácakolostort alapított. A hagyomány neki tulajdonítja az arannyal hímzett koronázási palástot és a pápának ajándékozott miseruhát. Udvarhölgyeivel együtt ő látta el egyházi ruhákkal az első magyar templomokat. Élete – hazánk sorsával együtt – István király halálával (1038. augusztus 15.) válságosra fordult. Birtokai egy részét elkobozták, őt magát a veszprémi kolostorban felügyelet alatt tartották. Végül is 1045-ben III. Henrik hadseregének segítségével elhagyta az országot. Passauban, a niedernburgi kolostorban előbb egyszerű bencés szerzetesnő, majd apátnő volt. Halála (1060 körül) után rövidesen szentként kezdték tisztelni. Szentté avatási eljárása csak 1911-ben kezdődött

 
   

Péntek: Avilai Szent János áldozópap és egyháztanító.

Andalúzia apostola, Dél-Spanyol hitszónok, egyházi író. +1569.

   

Szombat: Boldog Salkaházi Sára szűz és vértanú.

1899. május 11-én született Kassán. 1929-ben Budapesten belépett a Szociális Testvérek Társaságába. Részt vett az üldözöttek mentésében a II. világháború idején. 1944. december 27-én elhurcolták és menekültjeivel együtt a Dunába lőtték.

 

 

Read 142 times Last modified on vasárnap, 05 május 2024 20:48
Joomla Template: by JoomlaShack