vasárnap, 08 október 2023 14:16

Plébániánk hirdetései - október 8.

Rate this item
(0 votes)

E HETI RENDÜNK

  

október 8, vasárnap

8:45 elsőáldozási hittan

10:00 szentmise

17:20 rózsafüzér

18:00 szentmise

gyóntatás a szentmise alatt

 

október 9, hétfő

8:00 szentmise

8:30 rózsafüzér

 

október 10, kedd

nincs szentmise

 

október 11, szerda

17:20 rózsafüzér

18:00 szentmise

 

október 12, csütörtök

17:20 rózsafüzér

18:00 szentmise

 

október 13, péntek

10:45 temetői temetés

11:15 temetői temetés

17:20 rózsafüzér

18:00 szentmise, utána csendes szentségimádás 19 óráig

 

október 14, szombat

10:00 elsőgyónás és elsőáldozás próba

17:20 rózsafüzér

17:30 gyóntatás

18:00 szentmise

18:45 házasközösség

 

október 15, vasárnap

10:00 elsőáldozás

17:20 rózsafüzér

18:00 szentmise

gyóntatás a szentmise alatt


A hittanórák a héten elmaradnak.

Házasközösségi alkalmak minden hónap 2. szombatján, 18:45-től kezdődnek, következő alkalom: október 14.

Idén 6. alkalommal rendezik meg a Keresztény Bált október 14-én a Kösziben. Jegyek 12 ezer forintért vásárolhatóak a sekrestyében és a hivatalban. Ez tartalmazza a vacsorát és a zenés műsort, italokat nem.

A szentmise a legtökéletesebb imádság, amit felajánlhatunk élőkért, holtakért, egyéb szándékokra. Éljünk ezzel a lehetőséggel! Szentmisét irathatunk sekrestyében, illetve a plébániai hivatalban.

Október a Szűzanya hónapja. Mindennap közösen imádkozzuk a rózsafüzért. Hétfőn és kedden a reggeli szentmisék után, a hét többi napján a szentmisék előtt 17:20-tól. Jöjjünk, kérjük együtt Mennyei Édesanyánkat, járjunk közben értünk Szent Fiánál.

Isten éltesse mindazokat a testvéreinket, akik ezen a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat!


További eseményeink  

 

NOVEMBER

18, szombat: egynapos zarándoklat a felvidéki Máriavölgybe és Pozsonyba. Részletek később.


A héten a következő szentekről emlékezik meg az Anyaszentegyház

Vasárnap: Magyarok Nagyasszonya.

Ezt az ünnepet Vaszary Kolos bíboros, esztergomi érsek kérésére XIII. Leó pápa engedélyezte 1896-ban és október második vasárnapjára tette. X. Pius pápa október 8-ára tette át.

 

 
   

Hétfő: Szent Dénes püspök és vértanú.

Párizs első püspöke, aki Rusztikusszal és Aladárral vértanúságot szenvedett 285-ben.

 
   

Hétfő: Leonardi Szent János áldozópap.

Olasz rendalapító. Gyógyszerészetet tanult, de a papi hivatást választotta. A szegény gyermekeket oktatta a keresztény tanításra. 1574-ben megalapította az Isten Anyjáról nevezett szabályozott papok társaságát, s emiatt sokat kellett szenvednie. +1609

 
   

Szerda: Szent XXIII. János pápa és hitvalló.

1958-tól 1963-ig vezette az Egyházat. Összehívta a Római Egyházmegyei Zsinatot. Bizottságot hozott létre Az Egy-házi Törvénykönyv felülvizsgála-tára, és összehívta a II. Vatikáni Egyetemes Zsinatot.

 
   

Szombat: I. Szent Kallixtusz pápa és vértanú.

Rabszolgából Zephyrinus pápa alatt diákonus és a keresztény temető (a San Callisto-katakomba) őre lett. Később a pápa utóda a trónon és a vértanúságban is. + 222-ben.

 

 

 

Read 364 times Last modified on vasárnap, 08 október 2023 15:17
Joomla Templates: from JoomlaShack