vasárnap, 02 július 2023 05:14

Plébániánk hirdetései - július 2.

Rate this item
(0 votes)

E HETI RENDÜNK

 

július 2, vasárnap

Péter-fillér gyűjtés

8:00 szentmise a Pongrácz úton

10:00 szentmise, melyet a Mária Rádió közvetít

11:00 gyermekkeresztelés

18:00 szentmise

gyóntatás a szentmisék alatt

 

július 3, hétfő 

18:00 igeliturgia áldoztatással 

 

július 4, kedd 

18:00 igeliturgia áldoztatással 

 

július 5, szerda 

18:00 igeliturgia áldoztatással 

 

július 6, csütörtök 

18:00 szentmise 

 

július 7, elsőpéntek 

16:30 altemplomi temetés 

17:00 gyóntatás 

18:00 szentmise, utána csendes szentségimádás 19 óráig 

 

július 8, szombat 

11:00 altemplomi temetés 

14:00 esküvő 

17:30 gyóntatás 

18:00 szentmise 

 

július 9, vasárnap 

10:00 szentmise 

18:00 szentmise 


További eseményeink

JÚLIUS

 

Hétfő-kedd-szerda 18 órától igeliturgia áldoztatással, gyóntatás csak hétvégente. 

 

9, vasárnap: a 10 órási szentmisén egykori plébánosunkról, Bárdos Ferencről emlékezünk meg halálának 23. évfordulóján. 1974 és 1977 között volt plébánosunk.

Felelős lelkipásztori szolgálata alatt kezdődött meg a templom restaurálása. Itt töltött három éve alatt jelentős munkákat folytattak a torony és harangok régi állapotának helyreállítása érdekében. 

A képen szöveg, ember, képernyőkép, hírlap látható

Automatikusan generált leírás

Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek úr 2023. augusztus 1-i hatállyal Dr. Kovács Zoltán plébános urat felmenti a Kőbányai Szent László Plébánia vezetése alól, és teológiai oktatói tevékenységére továbbra is számítva, kinevezi Társszékesegyházi Plébániánk, a budapesti Szent István Bazilika helyettes plébánosává. 

 

Plébániánk vezetését augusztus 1-től Repcsik Gyula újpalotai plébános úr veszi át.

 


A héten a következő szentekről emlékezik meg az Anyaszentegyház

Hétfő: Szent Tamás apostol. Didymusnak (iker) nevezi a Szentírás, galileai halász volt. A hagyomány szerint Indiában hirdette az evangéliumot, ahol vértanúságot szenvedett. A pogány papok megölték, mikor a kereszt előtt imádkozott. A szentmisében a felmutatott színekre tekintve jusson eszünkbe Szent Tamás vallomása: "Én Uram és én Istenem”. 

 
   
Kedd: Szent Erzsébet királyné, özvegy. Árpádházi Szent Erzsébet unokahúga. Mikor portugál királynő lett, nagynénjét vette mintaképül. Özvegységre jutva ő is belépett Szent Ferenc harmad-rendjébe. + 1336-ban; teste épen megmaradt.   
   
Szerda: Zaccaria Szent Antal Mária hitvalló. Cremonában született és ott is halt meg, 1539-ben. Először orvos, majd pap volt. Ő alapította a barnabiták rendjét a férfiak és az angelikák (a veszélyeztetett leányok őrangyalainak) rendjét a nők számára. A negyvenórás szentségimádás is az ő kezdeményezésére keletkezett.   
   
Csütörtök: Goretti Szent Mária szűz és vértanú. 1890-ben született szegény családból. Szent életet élt, és állhatatos volt az imádságban. 1902. július 6-án szüzessége védelmében tőrdöfések oltották ki életét, mivel inkább meghalni akart, mint vétkezni.   

 

Read 523 times Last modified on vasárnap, 02 július 2023 06:21
Joomla Template: by JoomlaShack