vasárnap, 30 szeptember 2018 06:50

Plébániánk hirdetései - szept. 30.

Rate this item
(0 votes)

Liturgikus rend és programok

Szentírás vasárnapja  (szept. 30.)

  9:00   szentmise (orgonás)

11:00   szentmise (orgonás)

15.00   Bérmálkozási felk. (pléb)

18:00   szentmise (orgonás)

Gyóntatás 17:30-tól és a sztmisék alatt.

Hétfő (okt. 1.)

7:00       szentmise-Mária oltár (olv)

17:00     Ált. Isk. felsős hittan (pléb)

19:00   felnőtt szentségfelk. (pléb)

Október hónap folyamán rózsafüzér az esti szentmisék előtt 17:20-tól

Kedd (okt. 2.)

18:00   szentmise-Mária oltár (olv)

Szerda (okt. 3.)

15:00   Nyugdíjas Klub - a hónap jeles ünnepeiről

18:00   szentmise-Mária oltár (olv)

Csütörtök  (okt. 4.)

16:30   Elsőáldozók (pléb)

17:30   gyóntatás - templom

18:00   szentmise - templom (org)

19:00   keresztelési megbesz. (pléb)

Elsőpéntek  (okt. 5.)

Délelőtt betegek látogatása.

14:30   altemplomi tem. (énekes)

17:00   gyóntatás

18:00   szentmise - templom (org)

18:30     szentségimádás

19:00     Elsőáldozók próbája

Szombat  (okt. 6.)

Nagymarosi Ifjúsági Találkozó,

Rózsafüzér Templomban búcsú.

9:00     elsőáldozók gyóntatása

17:30   gyóntatás

18:00   szentmise, templom (org)

Vasárnapja  (okt. 7.)

  9:00   szentmise, elsőáldozás (org)

11:00   szentmise (Schubert: C-dúr mise)

15.00   Bérmálkozási felk. (pléb)

18:00   szentmise (orgonás)

Gyóntatás 17:30-tól és a sztmisék alatt.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

A szentírás védőszentjének, Szent Jeromosnak az ünnepéhez legközelebb eső vasárnapon az egyház különös figyelmet szentel a Szentírásnak. Plébániánkon volt már „Szentírás olvasás egy év alatt”. E tanév idején a Jelenések könyvét elemzi Bánóczky Előd atya, melyhez bátran lehet még csatlakozni!

*          *          *

A rózsafűzér imádkozását bemutató kék színű lap az újságos asztalról elvehető.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

TOVÁBBI ESEMÉNYEINK

Október

13, szombat 19.00 Házasok klubja

14,vasárnap:

* Elsőáldozók Agapéja – várjuk a testvérek sütemény felajánlását

* 17:00 Rózsaf. Társ. összejövetele

* 17:45-től és a sztmise után zenés áhitat: Görög Dóra (hegedű), orgonán Benedek András kíséri.

* 19:00 Ifjúsági hittan

16, kedd Jelenések könyve 3.

A hét kisázsiai egyház 2.  Jel 2,1-3,22.

18, csüt. 9:00 Világméretű rózsa-füzér imádság gyermekeknek

10:00 Idős-otthon látogatása (templ)

20, szo. lelki nap a bérmálkozók-nak; 19.00 szüreti bál a Kösziben.

22-23: Szent György plébánia Szabadkai zarándoklata! Jelentkezés náluk.

November

4,vas: 9-es után buszos zarándoklat:

Amikor Szent László király vitézeivel üldözőbe vette a kunokat, azok aranyakat szórtak maguk mögé. Azt remélték, a magyarok felszedik az aranyat, így ők megmenekülhetnek. László ekkor az ég-hez fohászkodott. Imája meghallgatásra talált: az aranyak nyomban kővé változtak! Az üldözés folytatódott és győzelemmel végződött.

Ezen pénzeket keressük a Bakonyban. Majd Pápára megyünk, az Esterházy-kastélyba és a Nagytemplomba, utána vacsora. Részvétel: 4 800 HUF. Jelentkezés kántor úrnál a csüt, pénteki irodai időben, ill: szept. 30. a délelőtti, okt. 14. az összes szentmise után.

A héten a következő szentekről emlékezik meg az Anyaszentegyház:

Hétfő: A Gyermek Jézusról ne-vezett (Lisieux-i) Szent Teréz szűz és egyháztanító emléknapja. Franciaországban született 1873-ban. A karmeliták lisieux-i kolostorába gyermeklányként lépett be. Alázatos, evangéliumi egyszerűségű és Istenben bízó szerzetes volt. Szavával és példájával ezekre az erényekre tanította az újoncokat is. A lelkek üdvéért és az Egyház terjedéséért ajánlva fel életét 1897. szept. 30-án halt meg. II. János Pál pápa 1997. október 19-én egyháztanítóvá nyilvánította.

Kedd: Szent Őrzőangyalok, em-léknap. „Hitigazság, hogy szellemi, test nélküli lények, akiket a Szent-írás általában angyaloknak nevez, léteznek. Ezt a Szentírás éppoly világosan bizonyítja, mint az egybe-hangzó Szenthagyomány.” (Katolikus Egyház Katekizmusa 328) A XVI. sz.-ban alakult ki ünneplésük Spanyol-országban. Innen terjedt el Európában.

Csüt: Assisi Szent Ferenc emléknapja. Assisiben született 1182-ben. Kissé könnyelmű ifjúkor után tért meg. Lemondott atyai örökségéről, teljesen Istennek szentelte magát. A szegénységet választva evangéliumi életet élt, mindenkinek az Isten szeretetéről prédikált. A hitetlenek köz-ti hithirdetésre is szívesen vállalkozott. Szent Klárával együtt megalapította a női ágat is. Harmadik rend-jét a világban élő bűnbánók csoport-ja alkotja. +1226. okt. 3-án Assisiben.

Szombat: Szent Brúnó áldozópap tetszés szerinti emléknapja. Kölnben szül. 1035 körül. Párizsban nevelkedett, és pappá szentelése után hittudományt tanított. A magányos élet után vágyódva 1084-ben megalapította a karthauziak rendjét. A calabriai Squillace melletti Szent István-kolostorban halt meg 1101. okt. 6-án.

Read 2021 times
Joomla Templates: by JoomlaShack